Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájezd Šumava

      Ve středu 3. června se skupinka důchodců vydala na výlet. V osm hodin ráno na nás čekal minibus s řidičem a průvodcem v jedné osobě.
      První zastavení bylo ve Chvalšinách, kde jsme si prohlédli kostel  sv. Maří Magdaleny. Následovala zastávka na vyhlídce v Českém Krumlově, odkud jsme odjížděli směrem na Rožmberk a Vyšší Brod. Třetí zastávkou byla Čertova stěna. Všichni jsme se vyšplhali na nejvyšší kámen, abychom obdivovali přírodu a okolní krajinu. Po krátké procházce jsme pokračovali dále směrem na Loučovice a Lipenskou přehradu. Z Přední Výtoně jsme se, dlouho očekávaným a obávaným, převozem svezli do Frymburku. Trochu jsme se obávali nasednout a ani jsme nevěřili, že se tam spolu s bagrem, nákladním a dvěma osobními auty vejdeme…Nakonec jsme ale úspěšně přistáli u břehů Frymburku. Zde jsme měli chvilku volného času na posilněnou.
    Z Frymburku vedla naše cesta do Horní Plané a do Nové Pece. Měli jsme tedy možnost prohlédnout si nejen model Schwarzenberského plavebního kanálu, ale i jeho skutečnou podobu. Náš řidič-průvodce nám zde podal velmi zajímavý a poučný výklad. Co nás však skutečně šokovalo, byl pohled na lesy v Národním parku Šumava, jehož stromy byly značně prořídlé a napadené kůrovcem. Byl to smutný pohled.
     Po výkladu jsme si dali něco k snědku, nová energie byla nutná pro další cestu. Krátké zastavení jsme absolvovali v Pěkné, kde jsme si mohli prohlédnout starý kamenný vodovod. Z Pěkné jsme cestovali do Volar, kde jsme se potěšili pohledem na staré dřevěné domy. Z Volar jsme pokračovali domů přes Zbytiny, Smědeček a Kuklov. Čekalo nás však ještě jedno překvapení od pana průvodce. Zastavili jsme na Kuklově a soutěžili v otázkách z výletního dne. Za správnou odpověď obdržel každý zúčastněný malý dáreček.
     Sláva, nazdar výletu….vrátili jsme se domů v půl páté odpoledne, všichni spokojení, plní zážitků a výborné nálady. Přálo nám i počasí, takže výlet neměl chybu. Navnadilo nás to tak, že už přemýšlíme, kam bychom mohli vyjet příště :)